Product information "ComNet - CNGE1IPS95"
Gigabit PoE+ Injektor, 56VDC, PoE 60W/95W
Manufacturer number: CNGE1IPS95
Download manufacturer datasheet
Main features
- `PoE Injector mit `
- 1x 10/100/1000Base-TX
- Kompatibel mit Bosch 60W und 95W Kameras
- Industrieller Temperaturbereich -40+75°C
- Redundanter Eingang 48-56VDC
- Netzteil nicht im Lieferumfang enthalten
Spezifications
| Output voltage | 48 - 56 VDC |
| Input voltage | 48 - 56 VDC |
| Type | PoE Midspan (active) |
| Gigabit Support | No |
| Power per port | 95W |
| PoE Standard | IEEE802.3at |
| Temperature Range (Operating) | -40°C ~ +75°C |