ComNet - CNGE24FXTX12MS
Managed Gigabit Switch, 12x RJ45, 12x SFP, 19'' 1RU, 230VC, 1x 12VDC Eingang
read more
- Where else cheaper?
Ask? we would be happy to advise you!
Product information "ComNet - CNGE24FXTX12MS"
Manufacturer number: CNGE24FXTX12MS
Download manufacturer datasheet
Main features
- 12 Port 100/1000Base-FX SFP
- 12 Port 10/100/1000Base-TX RJ45
- MSTP/RSTP/STP Unterstützung
- Unterstützt Device Binding Security
- 230VAC Stromversorgung intern
- Netzteil nicht im Lieferumfang enthalten
Spezifications
| Number of fibers | 12 |
| Number of PoE ports | 12 |
| Design | 19'' Tray" |
| Mode | Multi Mode,Active,Single Mode |
| Ethernet interface | 100Base-TX |
| Type | Switch,Layer2+ Switch |
| Power consumption | 390 W |
| Fan | No |
| Management | Yes |
| Mounting type | 19'' Rack Installation,Desktop" |
| PoE Budget (Total) | 390 W |
| PoE Standard | PoE+ (IEEE802.3at) |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3at |
| Rack installation | Yes |
| Protection | no information |
| Power supply | 90~240VAC,6-14VDC |
| Temperature Range (Operating) | -40°C ~ +60°C |