ComNet - CNGE24FXTX12MSP/48
Managed Gigabit Switch, 12x RJ45, 12xSFP, 19'' 1RU, PoE+, 2x 48VDC Eingang
read more
- Where else cheaper?
Ask? we would be happy to advise you!
Product information "ComNet - CNGE24FXTX12MSP/48"
Manufacturer number: CNGE24FXTX12MSP/48
Download manufacturer datasheet
Main features
- 12 Port 100/1000Base-FX SFP
- 12 Port 10/100/1000Base-TX RJ45
- 30W PoE auf allen RJ-45 Ports
- Zwei der SFP Ports unterstützen bis 2,5GBit
- MSTP/RSTP/STP Unterstützung
- Unterstützt Device Binding Security
- Netzteil nicht im Lieferumfang enthalten
Spezifications
| Number of fibers | 12 |
| Number of PoE ports | 12 |
| Design | 19'' Tray" |
| Mode | Active,Multi Mode,Single Mode,Single- / Multi Mode |
| Ethernet interface | 10/100/1000Mbps,SFP Slot 1000/100 Mbps |
| Type | Switch |
| Power consumption | 390 W |
| Fan | No |
| Management | Yes |
| Mounting type | 19'' Rack Installation,Desktop" |
| PoE Budget (Total) | 390 W |
| PoE Standard | IEEE802.3at |
| Ports | 12x 100/1000Base-X SFP,12x 10/100/1000Base-T |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3at,PoE+ |
| Rack installation | Yes |
| Power supply | 48-57 VDC |
| Temperature Range (Operating) | -40°C ~ +60°C |