Hikvision - DS-2XM6522G1-ID(2.8mm)(STD)
Netzwerk Dome Kamera, Outdoor, 2MP, 2,8mm, IP68, IK10, für mobilen Einsatz
read more
€210.27
- Where else cheaper?
-
Ask? we would be happy to advise you!
+49 (0) 371 50 340 270
Product information "Hikvision - DS-2XM6522G1-ID(2.8mm)(STD)"
Netzwerk Dome Kamera, Outdoor, 2MP, 2,8mm, IP68, IK10, für mobilen Einsatz
Manufacturer number: 316400625
Download manufacturer datasheet
Main features
- Hohe Bildqualität mit 2 MP Auflösung
- Klare Bildgebung bei starkem Gegenlicht dank 120 dB echter WDR-Technologie
- Effiziente H.265+-Kompression
- Wasser- und staubdicht (IP68, IP69K) und vandalensicher (IK10)
- Fortschrittliche Streaming-Technologie, die eine reibungslose Live-Ansicht und eine automatische Datenkorrektur bei schlechtem Netzwerk ermöglicht
- Die 3DNR-Technologie liefert klare und scharfe Bilder
Spezifications
| Alarm inputs | 0 |
| Audio support | No |
| Resolution standard | 2 MP |
| Recording sensor | CMOS |
| Lighting | Infrared |
| Motion detector | No |
| Image resolution max. | 1920x1080 |
| Image transfer rate max. | 30 fps |
| Horizontal angle of view | 105° |
| Vertical angle of view | 56° |
| Focal length | 2,8 mm |
| Chip size | 1/2,8'' |
| Digital Noise Reduction (DNR) | Yes |
| Color (Housing) | schwarz |
| Color (dome) | clear |
| Backlight compensation | Yes |
| Housing type | Metal |
| Housing material | Metal |
| Camera Type | Special camera |
| Power consumption | 10 W |
| Photosensitivity | 0,01 Lux |
| Low Speed Shutter | Yes |
| Lens Mount | M12 |
| Lens Type | Prime lens |
| ONVIF | ONVIF Profile S,ONVIF Profile G,ONVIF Profile T |
| Power over Ethernet | IEEE 802.3af |
| Protection | IP68,IP69K |
| Power supply | 9-36 VDC,Poe |
| System | True Day&Night |
| Day/night switching | Switchable IR Filter (ICR) |
| Temperature Range (Operating) | -40°C - 75°C |
| Vandalism-resistant | Yes |
| Video Compression | H.264,H.265 |
| Wide Dynamic Range (WDR) | 120dB |
Product availability information:
The item is ordered especially for you, so it is not possible for return, withdrawal or cancellation. The following is non-binding and subject to storage and delivery information from our suppliers:
In stock: 3, Expectation: 0, Replacement time: 9 weeks (Last update: 11.05.2026) - subject to prior sale